Bez market poşetleri kullanın plastik poşetlere veda edin

23 Eylül 2019 10 Yazar: BezCanta
Bez market poşetleri kullanın plastik poşetlere veda edin

Bez market poşetleri kullanın plastik poşetlere veda edin ve hem de sivil topluma ve doğaya sizde destek verin

Bez market poşetleri kullanımını yaymak amacı ile plastik poşet kullanımını kısıtlayan kanun artık uygulamada. Artık bez market poşet kullanımını arttırmak için marketlerden alışveriş yaparken plastik poşet almak isteyenler için 25 kuruş isteniyor.

Tabii ki ülkemizde bundan dolayı bazı komik durumlar yaşandı. Bir vatandaşın elindeki plastik poşetleri bir market önünde 10 kuruşa satması son dönemlerin ilginç olaylarından biri olmuştur. Artık bez poşetlerin bez torbaların hayata geri dönerek plastik poşetlerin yerini alma zamanı çoktan geldi.

Her ne kadar bez torbaların, bez market poşetlerin satışı çoğu kuruluşta başlamış olsa da, eğer bez poşet arayışınız varsa çeşitli sivil toplum kuruluşundan bez poşetinizi, bez torbanızı ve bez market poşetinizi temin edebiliyorsunuz. Bu şekilde hem plastik poşetlere elveda diyebilirsiniz hem de bez poşet kullanımına sizde katkıda bulunmuş olabilirsiniz.

Ülkemizde ortalama 55 -60 milyon insanımızı günlük market alışverişi veya tüketim odaklı çanta kullanımı ortak paydasında fazlası ile poşet kullanımı yapılmaktadır. Türkiye de ortalama bir alışveriş kültürüne sahip kişi 1 yılda yaklaşık 500 kadar tek kullanımlık torba kullanabilmektedir. Bu rakam büyük alışveriş merkezlerini ve zincir mağazalarını sıklıkla kullanan kişiler için bu ortalama rakam 1000 li adetlere kadar çıkabiliyor. Kullanılan torbaların büyük çoğunluğunu plastik torbalar oluştururken diğer bir kısmını ise tamamen veya kısmen geri dönüşebilir kağıtlardan üretilmiş çantalar oluşturmaktadır. Çok çok az sayıdaki bir kısmını ise pamuk dokuma veya nonwoven malzemesinden üretilmiş doğa dostu çantalar veya ağzı büzgülü bez torbalar oluşturuyor.

Büyük marketlerden mahalledeki bakkalımıza, kasaptan manava, semt pazarı alışverişi, market alışverişi, giyim kuşam alışverişi, kırtasiye alışverişleri, seyyar satıcıdan temin ettiğimiz öteberi olmak üzere aklınıza gelebilecek satın aldığımız her şey sonuç olarak irili ufaklı torbaların içinde muhafaza edilmektedir. Bunların büyük çoğunluğu maalesef ki geri dönüşümlü ham maddelerden üretilmemiş geri dönüşümü olmayan plastik torbalar oluşturuyor.

 

Bez market poşetleri

Bez market poşetleri

Bez market poşetleri

Doğa dostu bez çanta bez torba kullanımı

Doğa dostu bez çanta kullanımı yaygınlaştırarak bez torba kullanmalıyız çünkü bez çantalar tek kullanımlık değildir ve üretiminde kullanılan ham maddesinden dikiş kalitesine kadar ve kullanım şekline göre bir bez çanta ve kalın bez çanta aylarca hatta yıllarca kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Bez çantalar üretimlerinde kullanılan ham maddelerine göre 100% lük oranı doğal ortamda çözünebilir ve %100 pamuk malzemeden veya anti bakteriyel, geri dönüşümlü malzemeden üretilmektedir.

Bez torbalaroldukça dayanıklıdır ve kilolarca ağırlığı rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Doğa dostu olan bez torbalar ve bez ambalajların baskılarında geleneksel kök boyaların ve su bazlı boyaların sağlığımıza zararlı olmadığı belirlenmiş tekstil boyaları kullanılmaktadır.

Bez torba üretimlerinde kullanılacak tasarım ve renklerde dilediğiniz her türlü çeşitliliği uygulayabilirsiniz.

Bez torbalar özel sapları ile diğer torbalara kıyasla çok daha işlevseldir. Boynunuza asabileceğiniz uzun saplı olarak veya elde tutmaya uyumlu kısa saplı olarak, tek ya da çift omuz askılı saplı olarak ve tahta tutma sapı gibi seçeneklerle estetik açıdan olduğu kadar işlevsellik açısından da kendini gösteren bir üründür.

Bez torbalar kalın dokuması sebebiyle kalın bez çantalar olarak anılırlar ve içini göstermezler.

Bez çantalar ile spor malzemesinden ayakkabıya kadar ambalajlı olan ürünlerden açık olan ürünlere kadar ve okul malzemelerinden kişisel kullanımlı eşyalara kadar hemen her malzemeyi veya ürünü veya tüketim maddesini bez torbada taşıyabilir ve saklayabilirsiniz.

 

Tün bu artı özellikleri bir yana hepsinden de önemlisi bez torbalar geri dönüştürülebilir olmasından dolayı doğa dostudur ve 100% çevrecidir.

 

Bez torba bez çanta kullanım alanları

Bez torba bez çanta kullanım alanları konusunda bilgi vermeye geçmeden önce doğaya dost ve faydalı ürünler kullanımı konusunda ülke olarak toplum olarak bu konuda bilinçlenmemiz gerekmektedir ve bu konu gelecek nesillerimiz için son derece önem arz etmektedir. Özellikle büyük market ve alışveriş merkezlerinde mevcut müşterilerine bez çanta kullanımı ile ilgili firmalar teşviklerde bulunmaktadır.

Bez torba bez çanta kullanım alanları oldukça fazladır. Bez torbalar plastik poşetlerin kullanıldığı her yerde kullanıma son derece müsaittir. Bu bez torbalar, bez çantalar uzun ömürlü ve dayanıklı olmalarından dolayı kullanacak müşteriler kadar üreticiler için de oldukça avantajlı ürünlerdir. Firmalar logolarının ve marka isimlerinin yer aldığı müşterilerin elindeki bu bez torbalar, sokakları, alışveriş merkezlerini ve birçok yerde mekanda karşımıza çıkarak bir nevi reklam aracı olarak kullanılmaktadır.